خانه / ۱۳۹۰ / آبان

بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۰

تخلف ۱۰۰۰ ميليارد توماني در سازمان بازنشستگي و شستا

رئيس كميته تحقيق و تفحص از تامين اجتماعي مجلس از اختلاس يكهزار ميليارد توماني در ۱۵۰ شركت زيرمجموعه سازمان بازنشستگي و شستا خبر داد و گفت: اگر هيئت رئيسه مجلس از ادامه كار جلوگيري نمي‌كرد مي‌توانستيم بيش از سه هزار ميليارد تومان اسناد و مدارك تخلف در اين شركتها را اثبات كنيم.

توضیحات بیشتر »

بيمه مي‌تواند تضمين اجراي الگوي كشت باشد

يك كارشناس كشاورزي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در مورد لزوم ارائه الگوي كشت به كشاورزان گفت: متاسفانه شاهد اين هستيم كه هر سال كشاورزان زيادي به خاطر اين كه از نياز بازار اطلاع ندارند،‌ محصولاتي را توليد مي كنند كه بعدا در موقع فروش آنها دچار مشكل مي شوند.

توضیحات بیشتر »

۳۶ ميليون نفر از جمعيت كشور تحت پوشش بيمه خدمات درماني هستند

مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني با تأكيد بر اينكه در حال حاضر ۳۶ ميليون نفر از جمعيت كشور در قالب صندوق‌هاي مختلف تحت پوشش بيمه خدمات درماني هستند، گفت: ۹۰ درصد از هزينه‌هاي بستري و ۷۰ درصد از هزينه‌هاي سرپايي بيمه‌شدگان توسط اين سازمان پرداخت مي‌شود.

توضیحات بیشتر »

وعده‌ي پرداخت۱۵۰ ميليارد تومان يارانه به دامداران محقق نشد

درحالي كه پس از حذف يارانه شير براي مصرف‌كننده، قرار شد ۲۵۰ ميليارد تومان از محل هدفمندسازي‌ يارانه‌ها براي تامين علوفه صنعت دام شيري و كاهش قيمت تمام شده شير اختصاص يابد اواسط شهريور ماه ۱۰۰ ميليارد تومان آن تخصيص داده شد و ۱۵۰ ميليارد تومان باقيمانده عليرغم تاكيد وزير جهاد كشاورزي و مسوولان امر كه قرار بود تا پايان شهريور پرداخت شود، داده نشده و از پرداخت يا حذف آن هم خبري نيست.

توضیحات بیشتر »

ISI چيست؟ و چگونه نشريات را نمايه مي كند؟

امروزه شاهد اين مساله هستيم كه توليد علم در اكثر دانشگاههاي ما عمدتا به ارائه مقاله در اين مجلات تعبير شده و به نوعي در اين بخش نيز منحصر شده است. به ديگر سخن مقالات ISI در دانشگاههاي كشور چنان وجاهتي پيدا كرده است كه حتي برخي از اساتيد فني دانشگاههاي كشور ورود به حوزه هاي صنعتي و عملياتي تر را دور از شان استادي خود ديده و آنرا در دايره وظايف خود تعبير نمي كنند.

توضیحات بیشتر »

درخشان: تكرار حرف هاي رييس‌جمهور امريكا توسط برخي اقتصاددانان وطني

دكتر مسعود درخشان كه عضو هيئت علمي دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايي است و دانش‌آموخته انگليس است و تخصص اصلي‌‌اش در اقتصاد انرژي است، از سال‌ها قبل نقد نظام اقتصادي بين‌الملل را به‌طور مبسوط در دستور كار داشته و معتقد است كه الگوي اداره كشور نيز نبايد كپي برداري شده از نظام سرمايه‌داري باشد. وي در نشست انديشه‌هاي راهبردي با موضوع الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در حضور رهبر معظم انقلاب نيز بحثي ارائه داد.

توضیحات بیشتر »

مقايسه خواص عملكردي بين ذخيره دانه‌اي و ذخيره خوشه‌اي گندم

گندم يكي از غلات مهم است كه در سطح وسيع در جهان توليد و به عنوان منبع اصلي انرژي و پروتئين در رژيم غذايي انسان در سراسر جهان استفاده مي­شود. دانه گندم معمولا يك بار در طول سال توليد مي­شود و كشت آن محدود به مناطق خاصي از كشور مي­باشد. به همين دليل گندم حدود يك سال پس از برداشت تا زمان برداشت محصول سال بعدي ذخيره مي­شود تا اينكه گندم در اواخر فصل به اندازه كافي در دسترس قرار گيرد...

توضیحات بیشتر »

كاهش شديد واردات گندم و سنگ‌آهن در نيمه نخست امسال

در نيمه نخست سال جاري وزن و ارزش هفت قلم كالا شامل قند و شكر از نيشكر، كنجاله سويا، گندم، روغن دانه آفتابگردان، انواع خودروي سواري، سنگ آهن و كنستانتره‌هاي آن و ورق گرم فولادي بر كاهش واردات كشور تاثيرگذار بوده است.

توضیحات بیشتر »

تغيير سيستم كشت؛ پايان داستان تكراري پياز و سيب‌زميني

به دليل نداشتن الگوي كشت، كشاورزان و مصرف‌كنندگان هر ساله شاهد داستان تكراري كمبود يا افزايش توليد سيب‌زميني و پياز بودند تا اينكه امسال، هم پياز روي دست كشاورزان مانده و هم سيب‌زميني، و مصرف‌كننده نيز با كمبود و افزايش قيمت هيچ كدام مواجه نبود چراكه با تغيير سيستم كشت پياز، عملكرد اين محصول به ميزان چشمگيري در واحد سطح افزايش يافته است.

توضیحات بیشتر »