خانه / ۱۳۹۰ / مرداد

بایگانی ماهانه: مرداد ۱۳۹۰

تشكيل كميته اي براي پيگيري جهاد اقتصادي

دولت طبق قانون موظف بوده ۳۰ درصد درآمد از بخش يارانه ها را به صنعت بدهد كه يكي از دلايل معوقات و چك‏هاي برگشتي كارخانه ها همين مسئله است. ضمن اينكه اصولا در زمينه انرژي دولت يارانه‏اي به صنعت نمي‏دهد زيرا در ساير كشورها قيمت انرژي تحولي به واحدهاي صنعتي يك سوم قيمت فروش به واحد‏هاي تجاري و خانگي است و در ايران اين مسئله برعكس است.

توضیحات بیشتر »

پخش مستند فجر فناوري، دوشنبه از شبكه يك سيما

مستند "فجر فناوري" كه روايتي از موفقيتها و دستاوردهاي فناوري ايران در چند سال اخير و نيز ارائه برخي از اين دستاوردها در نمايشگاه فناوري‌هاي پيشرفته ايران در دمشق در دهه فجر سال گذشته است فردا قبل از اخبار ساعت ۱۴ از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.

توضیحات بیشتر »

راهكارهاي پيشنهادي جهت دريافت طلا بمنظور تسويه بدهي نفتي هند

صادر نشدن مجوز صادرات نفت در ماه آگوست از سوي ايران نشان مي‌دهد كه مشكل تسويه بدهي نفتي هند همچنان پابرجاست. پيش از اين، طرف هندي پيشنهاد تسويه بدهي خود را از طريق طلا داده بود كه به سرانجام مشخصي نرسيد.

توضیحات بیشتر »

پرداخت پاداش، عيدي و رفاهي هاي كاركنان دولت و نيروهاي مسلح به صورت سكه طلا

كنترل تورم يكي از اهداف اصلي دولت ها و بانك هاي مركزي است. از آنجا كه اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها، اثرات تورمي دارد، كنترل اين آثار از زمان اجراي قانون تا يك سال پس از آن از اهميت فوق العاده اي برخوردار است. يكي از راه هاي كنترل تورم ناشي از اجراي اين قانون در كوتاه مدت، پرداخت پاداش، عيدي و رفاهي هاي كاركنان دولت به صورت سكه طلاست.

توضیحات بیشتر »

وصول پول نفت به شيوه هندي

تازه‌ترين خبر درباره داستان وصول ۵ ميليارد دلار طلب ايران از هند حاكي است كه قرار است هياتي از ايران به هندوستان برود تا اجازه بانك مركزي هند به شركت‌هاي هندي براي پرداخت پول نفت ايران برمبناي روپيه از طريق يك بانك تركيه‌اي را بگيرد.

توضیحات بیشتر »

ادغام سازمانهاي توسعه‌اي منتفي است

رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: براساس اهداف تعيين شده براي سازمان‌هاي توسعه‌اي، ادغام آنها با هم و يا با سازمانهاي ديگر كاملاً منتفي است و سازمان‌هاي توسعه‌اي مانند قبل به كار خود ادامه خواهند داد.

توضیحات بیشتر »

معاونت توسعه كسب و كار ايجاد مي شود

به لحاظ اهميتي كه فضاي كسب و كار در رونق توليد و تجارت دارد و تأثيرگذاري كه اين موضوع مي تواند در آينده اقتصادي كشور داشته باشد، در ساختار نهايي وزارت‌خانه جديد صنعت، معدن و تجارت؛ معاونتي براي توسعه فضاي كسب و كار ايجاد خواهد شد تا به‌صورت متمركز تمام چالش‌هاي مربوط به محيط كسب و كار را در جهت بهبود مديريت كند و اين چالش‌ها را با حضور بخش مختلف به حداقل برساند.

توضیحات بیشتر »

عواقب خطرناك واگذاري زمين ۱۰۰۰ متري براي جنگل و منابع طبيعي

در برخي استانهاي شمالي هيچ زمين بلامعارضي نيست. زمين‌ها يا مالكيت دارند يا پوشيده از جنگل هستند در صورتي كه طرح واگذاري زمين ۱۰۰۰ متري اجرا شود خسارتهاي جبران‌ناپذير به جنگل و مراتع كشور وارد مي‌سازد.

توضیحات بیشتر »

آيا الــــزامات واگذاري ۱۰۰۰ متر زمين مهياست؟

اراضي واگذاري به هر خانواده بايد حداقل در شعاع ۳۰-۲۰ كيلومتري از محل زندگي باشد كه رفت و آمد براي مقرون به صرفه بوده و وقت زيادي را تلف نكند،نمي توان از يك خانواده مقيم تهران انتظار داشت كه در فاصله ۱۰۰ كيلومتري، زمين را آباد كرده و هر روز و يا حداقل هفته‌اي دو بار به آن سركشي كند.

توضیحات بیشتر »

درخواست تدوين استراتژي توسعه صنعتي با رويكرد ادغام

عضو كميسيون صنايع مجلس با اشاره به جلسه اخير اعضاي اين كميسيون با وزير پيشنهادي صنعت، معدن و تجارت گفت: در اين جلسه موضوع ادغام وزارتخانه‌هاي صنايع و بازرگاني و جايگاه صنعت و معدن در طرح ادغام و همچنين رابطه منطقي و كارشناسانه بين تجارت و توليد مورد بررسي قرار گرفت.

توضیحات بیشتر »

فرصت تحريم‌ها به هدر مي‌رود!!!؟

فرصت‌شناسي در بهره‌گيري از اين بحران ها مي‌تواند جلوي هدر رفتن اين هزينه‌ها را گرفته و برخي اصلاحات مناسب را محقق سازد. از اين منظر، بحران‌هاي اقتصادي اجتماعي، جنگ ها، فشارهاي سخت خارجي، بلاياي طبيعي و .... مي‌توانند به عنوان فرصت‌هاي مهمي تلقي شوند كه در صورت بهره‌گيري از آنها، مي‌توان هزينه تحميل شده در پس معضل را جبران نمود.

توضیحات بیشتر »